FOTO | Kuuenda jõustruktuuride spordimängud võitis Politsei- ja piirivalveamet

 (1)
VI Jõustruktuuride spordimängud 2018
VI Jõustruktuuride spordimängud 2018

9.-10. augustil Paikusel ja selle lähiümbruses Pärnumaal peetud kuuenda jõustruktuuride spordimängudelt viis taas rändkarika kaasa Politsei- ja piirivalveameti esindus.

Sisekaitseakadeemia spordijuht ning spordimängude peasekretär Epp Jalaka sõnul oli äärmiselt innustav kogeda tihedat konkurentsi ning tasavägiseid tulemusi nõnda paljudel spordialadel. „Kui mõnele võistlejale võis juba enne starti n-ö medali kaela riputada, siis lihtne ei olnud tegelikult kellelgi ning jõustruktuuride seas kuldmedaleid ilma korraliku treeninguta ei võida. Lisaks raskendasid võistlemist väga kuumad päevad ja rannavõrkpalluritel ka tugev tuul,“ nentis ta.

PPA võistlejad tulid esikohale meeste ja naiste jalgpallis, naiste 3x3 saalikorvpallis, discgolfis, teenistuspüstolist laskmises ning naiste rannavõrkpallis. Võitjale tihedalt kandadele astunud Vanglateenistuse võistkond saavutas küll kuus alavõitu ent pidi üldarvestuses leppima siiski teise kohaga, jäädes võitjast maha vaid kahe punktiga.

Kolmandaks tulnud Kaitseliit võttis alavõidud orienteerumises ja males ning üldtabelis neljandana lõpetanud Kaitsevägi sai võistkondliku võidu meeste rannavõrkpallis. Korraldajana suurema energia võistluste heasse toimimisse panustanud Sisekaitseakadeemiale tõi ainsa üldtabeli alavõidu juhtide võistluses osalenud politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen. Akadeemia lõpetas üldarvestuses viienda kohaga.

Teine korraldaja, Kaitsepolitseiamet, oli kahepunktise vahega kuues ning KAPO peadirektori asetäitja Aleksander Toots tuli juhtide võistluses teiseks.

Oodatult võitsid individuaalalade võidud näiteks sisesõudmises ja jõuraja läbimises Allar Raja, M40 kettaheites ja kuulitõukes Kaitseliitu esindanud Aleksander Tammert, 800 m jooksus Kaisa Kukk ning 1500 m jooksus Olavi Allase. „Samas oli mitmetel teistel võistlejatel au olla koos tippudega stardis ning nende sooritustest õppida. Kuulsin lugematuid kommentaare selle kohta, kuidas kaasvõistlejad väiksema kogemusega osalejaid abistasid ning loomulikult on säärastest positiivsetest emotsioonidest kasu ka edasiseks aktiivsemaks treenimiseks,“ kiitis Jalakas.

Järgmiste mängude korraldamise teatepulga andis KAPO peadirektor Arnold Sinisalu üle Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugnale. Võistlused korraldab ministeerium kahe aasta pärast koos Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse ning Häirekeskusega.