FOTO | Jõulukuusk jõuab homme Raekoja platsile

 (17)
Tänavune Raekoja platsi jõulukuusk selle praeguses kasvukohas
Tänavune Raekoja platsi jõulukuusk selle praeguses kasvukohasFoto: Tallinna Kesklinna Valitsus

Tallinna esinduslikem jõulupuu püstitatakse Raekoja platsile juba homme, 9. novembril.

Tänavuse jõulukuuse leidis Kesklinna valitsus Vääna-Jõesuust, kus see kasvab veel viimaseid päevi perekond Saarele kuuluval kinnistul. Puu on umbes poolsada aastat vana ja vääriline kaunistama jõuluaegse Tallinna ajaloolist keskust.

Kesklinna vanem Taavi Pukk nendib, et esinduspuud valiti nagu alati kaua ja hoolikalt.

Kesklinna valitsuse üleskutset järgides laekus tänavu 14 kuusepakkumist, kuid nende seast paraku sobivat jõulupuud ei leitud – kas oli puu liiga hõre või selle võra ebaühtlaselt arenenud.

„Raekoja platsi jõulukuuse suhtes valitsevad suured ootused ning mõistagi oleme neid arvestades püstitanud puule nii-öelda kõrgendatud nõuded: jõulupuu peab olema kohev, tihe ja piisavalt kõrge, ühesõnaga – see peab olema igati esinduslik ja ajaloolise koha vääriline,“ selgitas Pukk.

Kesklinna valitsuse üleskutset järgides laekus tänavu 14 kuusepakkumist, kuid nende seast paraku sobivat jõulupuud ei leitud – kas oli puu liiga hõre või selle võra ebaühtlaselt arenenud. Nii tuli pöörduda tagasi eelmisel aastal pakutud kuuskede juurde, mille hulgas oli mitu nõudmistele vastavat puud. Lisaks kuuse enda väljanägemisele on oluline seegi, et kasvukoht oleks ligipääsetav ega jääks Tallinnast liiga kaugele. Vääna-Jõesuust pakutud kuusk vastab neile tingimustele.

Seotud lood:

„Käivitame jõulukuuse toomise operatsiooni neljapäeva varahommikul,“ ütles linnaosavanem. „Kuna väljavalitud puu kasvab väga kitsaste teedega suvilakooperatiivis, siis ei ole selge, kui hästi õnnestub suurte masinatega sealt välja manööverdada. Kuid loodame oma kauaste koostööpartnerite suurele kogemusele ja professionaalsele tegutsemisele. Pärastlõunaks peaks kuusk jõudma Raekoja platsile.“

Tuled Raekoja platsi jõulupuul süttivad 17. novembril koos jõuluturu avamisega.