Filmivaldkonna esindajad saavad nimetada EFI nõukokku kaks kandidaati

 (1)
Filmivaldkonna esindajad saavad nimetada EFI nõukokku kaks kandidaati
Urmas Klaas

Riigikogu kultuurikomisjon arutas oma tänasel istungil filmivaldkonna esindajate pöördumist, mis on tänaseks leidnud oma loomuliku lahenduse.

Kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas tõdes pärast istungit, et kultuuriministeerium on palunud filmivaldkonna esindusorganisatsioonidel nimetada kaks konsensuslikku kandidaati SA Eesti Filmi Instituut nõukogusse, vahendas riigikogu pressitalitus.

Tänase seisuga on Filmi Instituudi juhatuse liikme kohale seitsme kandidaadi avaldused, tihedamaks suhtlemiseks kultuuriministri ja filmivaldkonna esindusorganisatsioonide vahel on moodustamisel SA Eesti Filmi Instituut nõukoda, rääkis Klaas.

Tema sõnul olid asjade sellise käiguga rahul ka komisjoni istungil osalenud filmivaldkonna esindajad.

Komisjoni istungil osalesid filmivaldkonna esindajatena Ilmar Raag ja Artur Talvik, kultuuriministeeriumi esindasid minister Rein Lang ja kantsler Paavo Nõgene.

Klaasi sõnul on filmivaldkonna esindajate koostatud Eesti filmi arengusuunad SA Eesti Filmi Instituudi edasise töö aluseks. "Samuti tõdesime, et Eesti filmivaldkonna institutsionaalne juhtimisraamistik on paigas," ütles Klaas.