Evelin ja Toomas Hendrik Ilves lahutavad 11 aastat kestnud abielu

 (392)
presidendipaar
Foto: Delfi/Eesti ajalehed

Presidendi kantselei andis täna teada, et president Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lahutavad oma 11 aastat kestnud abielu.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on otsustanud lahutada 2004. aastal sõlmitud abielu. See on põhjalikult kaalutud ühine otsus. Kokkuleppe kohaselt jõustub abielulahutus 30. aprillil 2015, teatas presidendi kantselei.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves jätkavad ühiselt tütre kasvatamist.

Ärma talu jääb Toomas Hendrik Ilvese ainuomandisse ja on tema kui Vabariigi Presidendi ametikodu. Lahutuse jõustumise järel võtab Toomas Hendrik Ilves üle kõik Ärma taluga seotud varad ja kohustused, sealhulgas OÜ Ermamaa ja sellele seatud hoonestusõiguse ja laenud.

Lahutuse jõustumise järel ei laiene Evelin Ilvesele enam Vabariigi Presidendi ametihüve seaduses sätestatud presidendi abikaasaga seotud hüved.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves käsitlevad oma otsust lahutada abielu nende isikliku elu küsimusena, mis ei ole seotud riigipea ametitegevusega. Nad paluvad avalikkuselt ja ajakirjanduselt ennekõike oma alaealise lapse huve ja tundeid esikohale seades mõistvat suhtumist.

Evelin ja Toomas Hendrik Ilves abiellusid 2004. aastal.