Europarlamenti pürgiv Sven Mikser on varem erakondade esimeeste valimistel osalemist kritiseerinud

 (35)
Europarlamenti pürgiv Sven Mikser on varem erakondade esimeeste valimistel osalemist kritiseerinud
Sven MikserFoto: Tanel Meos

Kui veel möödunud suvel ütles SDE esimees Sven Mikser, et parlamendierakonna esimehe koht on valitsuses või riigikogus ning tema kohalikel valimistel ei kandideeri, siis nüüd võib leida Mikseri Tallinna sotside europarlamendi kandidaatide nimekirjast.

"Leian, et parlamendierakonna esimehe koht on siiski valitsuses või riigikogus," ütles Sven Mikser augusti alguses Delfile.

"Minu arvates normaalne, et parlamendierakonda juhitakse linnapea või vallavanema toolilt, see tekitab palju tarbetut vastandumist, nagu ilmekalt tõestab Tallinna linnapea juhtum," nentis Mikser.

Täna tuli aga teade, et sotside Tallinna piirkonna juhatus esitas Euroopa Parlamendi kandidaatideks erakonna esimehe Sven Mikseri, riigikogu liikmed Marianne Mikko ja Eiki Nestori ning Tallinna linnavolikogu liikme Abdul Hamid Turay.

"Sotside fraktsioon Euroopa Parlamendis hakkab kindlasti olulisel määral kujundama Euroopa Liidu poliitikat ja Eesti esindajad selles fraktsioonis peaksid olema arvamusliidrid, kelle sõna maksab. Just seetõttu esitame omalt poolt EP kandidaatideks Sven Mikseri, Eiki Nestori ja Marianne Mikko," Tallinna sotsiaaldemokraatide juht ja riigikogu liige Rainer Vakra.