Europarlamendi saadikud saavad tänasest anda allkirja Paeti algatatud deklaratsioonile, mis nõuab lennundusreeglite karmistamist

 (9)
Välisminister Urmas Paet
Välisminister Urmas PaetFoto: Eero Vabamägi

Euroopa Parlamendi saadiku Urmas Paeti algatatud kirjalik deklaratsioon seoses Vene sõjalennukite riskikäitumisega tsiviillennukite suhtes avati Euroopa Parlamendis allkirjastamiseks.

"Sõjalennukite aktiivsus Euroopa õhuruumis on alates eelmisest aastast järsult kasvanud, seda eriti Läänemere piirkonnas," ütles Urmas Paet. "Lennukid, mis ei kasuta transpondreid, on tekitanud mitmeid ohuolukordi tsiviillennukitele tiheda lennuliiklusega piirkondades. Läänemere piirkonnas on mitmeid tiheda liiklusega lennujaamu nagu Hamburg, Kopenhaagen, Stockhom, Helsingi, Gdansk, Riia ja Tallinn. See murettekitav olukord vajab kiiret lahendust, et tagada tsiviillennukite julgeolek. Selleks tuleb täiendada rahvusvahelisi lennundusreegleid," lisas ta.

Urmas Paeti algatatud kirjalik deklaratsioon on europarlamendi liikmetele allkirjastamiseks avatud kuni 5. jaanuarini 2016. Paeti algatusega kirjalik deklaratsioon esitada liitus 41 saadikut.