Europarlamendi liikmed saatsid Ukraina piloodile Nadia Savtšenkole toetusavalduse

 (44)
Nadia Savtšenko
Nadia SavtšenkoFoto: MAKSIM ZMEJEV, REUTERS

Euroopa Parlamendi 26 liiget, nende hulgas Urmas Paet, Kaja Kallas ja Tunne Kelam, saatsid Venemaal vangistuses olevale Ukraina piloodile Nadia Savtšenkole kirja, milles avaldavad talle toetust ning kinnitavad, et jätkavad tegevust tema vabanemise nimel, teatas Paet.

Urmas Paeti sõnul on Nadia Savtšenko poliitilise ptotsessi ohver. "Ta on pidanud silmitsi seisma kafkaliku kohtuprotsessiga, mille jooksul faktid ja tõendid ning tunnistused muutuvad vastavalt sellele, mis Kremlile kasulik on. Meie kirja eesmärk on Savtšenkole teada anda, et teda pole unustatud ning jätkame pingutusi tema vabanemiseks," lisas ta.

Oma kirjas Savtšenkole rõhutasid europarlamendi liikmed, et Ukraina inimesed väärivad elada demokraatlikus riigis, mida teised ei ründa ega survesta. Ühtlasi kinnitasid kirja saatjad, et jätkavad Savtšenko juhtumile tähelepanu pööramist ja tema vabastamise nõudmist nii rahvusvahelisel tasandil kui ka oma koduriikides, kohtumistel Venemaa esindajatega ning kõikides Euroopa Parlamendi resolutsioonides ja väljaütlemistes, mis Venemaad ja Ukrainat käsitlevad.

Vene prokuratuur taotleb Nadia Savtšenkole karistuseks 23-aastast vabadusekaotust.