Projektide vahel jagatakse ligi 2,4 miljonit toetusraha. Tavapäraseid lapsehoiukohti luuakse 22 toetust saanud projekti ja eriilmelisi lapsehoiukohti 28 projekti raames.

Innove tööelu keskuse juht Ülle Luide toob välja, et enim hakatakse projektide raames pakkuma lapsehoidu just ebastandardsetel aegadel – avatakse õhtuseid, öiseid ja nädalalõpu hoidusid, mille järgi on graafikuga töötavatel vanematel suur vajadus.

„Samuti on toetuse saajate hulgas näiteks projekte, kus kavandatakse uudseid õuesõppe rühmasid ning mitme projekti raames käivitatakse ka võõrkeelseid lapsehoide. Loomisel on näiteks prantsuse, inglise ja saksa õppekeelega rühmad,“ toob Luide välja ning rõhutab, et uued lapsehoiukohad aitavad vanematel tööle naasta või tööl käimist jätkata.

Innovesse said projektitaotlusi esitada kohalikud omavalitsused, eraõiguslikud juriidilised isikud, valitsusasutused või nende hallatavad riigiasutused. Taotleja enda panus pidi olema 25% omaosalust projekti abikõlblikest kuludest ja ülejäänud 75% finantseerib Euroopa Sotsiaalfond.

Innovesse esitati tähtaegselt 52 projektitaotlust, milles sooviti toetust 2 490 021 eurot, välja valitud 50 projektile antakse kokku 2 372 744 eurot.

Käesolevas voorus rahastatakse lapsehoiukohti ühikuhinna alusel. Ühe lapsehoiu koha ühikuhind on 245 eurot kuus ehk 2941 eurot aastas lapse kohta ning see katab kõik teenuse osutamisega seotud kulud.

Ühikuhind võimaldab toetuse saajale kergemat ja kiiremat kulude katmist, mis tähendab, et eraldi kuludokumente ei ole vaja esitada.

Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru „Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7-aastastele lastele“ viis Innove läbi koostöös Sotsiaalministeeriumiga ning see oli avatud 26. veebruarist kuni 25. aprillini 2018.

Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.