Euroopa Parlamendi liikmed soovivad ajakirjanduse päästmiseks eraldi abifondi

 (43)
Lehed 31102017
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Euroopa Parlamendi liikmed, nende hulgas Urmas Paet, saatsid Euroopa Komisjoni volinikele kirja, milles kutsuvad looma ajakirjandust toetavat püsivat fondi.

“Euroopa Liidu pikaajaline eelarve ehk MFF vaadatakse nüüd üle, et see kajastaks paremini koroonakriisist tekkinud olukorda ning sellega seoses tuleks luua ka erakorraline ajakirjandust aitav fond, mis toetaks ajakirjanikke ja väljaandeid, kes on praegusest kriisist tugevalt mõjutatud,” ütles Urmas Paet.

Paeti sõnul on ajakirjandusväljaanded keerulises seisus, sest nende reklaamitulu on kokku kuivanud osadel juhtudel isegi kuni 80%. “See tähendab muuhulgas, et paljud ajakirjanikud Euroopas on kas töö kaotanud või vähemalt on nad selles ohus,” ütles ta. “Suurim probleem on kohalikel meediaväljaannetel, kes kaotavad reklaamitulu kõige kiiremini,” lisas ta.

“Et inimesed kriisi ajal rohkem uudiseid loevad on positiivne, kuid see paraku ei suuda väljaannetele kompenseerida saamata jäänud reklaamitulu,” ütles Paet.

Paeti sõnul aitaks ELi fondi loomine suuresti kaasa kvaliteetse ja sõltumatu ajakirjanduse püsimajäämisele ning sellest tulenevalt ka valeinfoga võitlemisele.

Euroopa Parlamendi liikmed saatsid pöördumise Euroopa Komisjoni väärtuste volinikule Vera Jourovale, justiitsvolinikule Didier Reyndersile ja siseturu volinikule Thierry Bretonile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543