Euroopa Liit täiendab separatistide nimistut sanktsioonide nimekirjas

 (16)
Keit Pentus-Rosimannus
Keit Pentus-RosimannusFoto: Tanel Meos

Euroopa Liidu välisasjade nõukogu otsustas koostada novembri lõpuks ettepaneku täiendavate separatistide kandmiseks sanktsioonide nimekirja, millega külmutatakse nende välismaised varad ja kehtestatakse reisikeelud.

Tänases Euroopa Liidu välisasjade nõukogus oli keskseks teemaks olukord Ukrainas ning Euroopa Liidu reaktsioon Venemaa tegevusele, räägiti ka Ukraina reformipoliitikast.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul eskaleerib Venemaa poolne relvarahust mitte kinnipidamine ja Venemaa sõjatehnika jätkuv toomine Ukraina territooriumile sõjalist olukorda. „Venemaa töötab vastu Ukraina konfliktile poliitilise lahenduse leidmisele, mistõttu Euroopa Liit peab sanktsioonidega jätkama,“ tõdes Pentus-Rosimannus.

Pentus-Rosimannuse sõnul on oluline, et Venemaa peaks kinni Minskis sõlmitud relvarahu kokkuleppest ning astuks konkreetseid samme, et aidata kaasa konflikti lahendamisele. Eesti välisminister peab oluliseks, et Venemaa lõpetaks separatistide toetamise ning viiks oma relvad ja isikkoosseisu Ukraina territooriumilt viivitamatult välja.