Euroopa aasta puu 2016 konkursil osaleb ka Eesti puujumal

 (9)
TAMME- LAURI TAMM
Tamme-Lauri tammFoto: Ingmar Muusikus

Eelmise aasta 1. veebruaril algas Euroopa aasta puu konkurss, kus ka Eesti puu esmakordselt osales. Konkursi võitis tänu eestlaste agarale hääletamisele Orissaare staadionitamm. Sellest konkursist kujunes Eesti edulugu – Orissaare tamm jõudis isegi rahvusvahelisse meediasse.

Täna algas Euroopa aasta puu konkurss 2016, kus osaleb taas ka Eesti puu. „Võistlustules on meie kõigi aegade väärikaim puu, Tamme-Lauri tamm Urvaste vallas Võrumaal,” ütles Delfile puu võistlusele aidanud arborist Heiki Hanso. „Kutsun üles kõiki aitama nõu ja jõuga konkursi propageerimisel, et põlisel tammel läheks konkursil hästi,” õhutas Hanso.

Urvaste Tamme-Lauri tamm valiti konkursile Eestit esindama novembris ja nädal hiljem sai ta tähelepanu ka teisel põhjusel. Nimelt võitis rahvusvahelisel hiite kuvavõistlusel peaauhinna just Tamme-Lauri tammest tehtud lummav foto „Väga vana ja veel vanem”, kus öisel pildil on kujutatud Tamme-Lauri tamm Linnutee taustal.

Eesti puujumalaks kutsutud, umbes 700-aastase Tamme-Lauri tamme poolt saab hääletada aadressil treeoftheyear.org. Hetkel on Euroopa aasta puu võistlus alles algusjärgus ja meie kümnekrooniselgi ilutsenud tammel on vaid üheksa häält. Eelmisel aastal pani Orissaare staadionitamm võistluse kinni aga kogudes ligi 60 000 häält.

Seotud lood:

Hääletamine kestab terve veebruari ja taas on viimasel nädalal hääletamine salajane ehk häälte arve enam ei kuvata.