Euronews avaldas teate EKRE tõrvikurongkäigust. Sündmus pälvis ka Iisraeli uudisteportaali tähelepanu

 (709)
EKRE Tõrvikurongkäik 24.02.2019
EKRE Tõrvikurongkäik 24.02.2019Foto: Hendrik Osula

Eile EKRE korraldatud rongkäik Tallinna vanalinnas on pälvinud tähelepanu välismeedias. Sündmust kajastasid nii Euronews kui Iisraeli uudisteportaal The Times of Israel.

"Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mille toetus on 20 protsendi ümber, korraldas eile tõrvikurongkäigu, millest võtsid osa ka sisserändajatevastane äärmusrühmitus Odini Sõdalased," kirjutab Euronewsi portaal.

Portaal märgib, et Euroopa Rahvusvaheliste Suhete Mõttekoda (European Council of Foreign Affairs) on oma hiljutises uuringus viidanud EKRE-le kui natsionalistlikule, ksenofoobsele, anti-liberaalsele ja euroskeptilisele jõule.

Iisreali uudisteportaal The Times of Israel kajastas samuti sündmust ja kirjeldas Eesti praegust valimissituatsiooni. Väljaanne märkis, et EKRE populaarsuse põhjus peitub selles, et maapiirkondade inimesed tunnevad end hüljatuna, mis on tekitanud usaldamatust. Eestis toimuv sarnaneb portaali sõnul seetõttu teiste Euroopa Liidu maade paremtiival olevate natsionalistlike erakondadi puudutavate trendidega.

Väljaandele andis kommentaari ka politoloog Tõnis Saarts.