ETV suurel valimisdebatil sai enim sõna Jüri Ratas, vähim Kristina Kallas

 (39)
ETV suurel valimisdebatil sai enim sõna Jüri Ratas, vähim Kristina Kallas
Foto: Taavi Sepp

Eilsel ETV erakondade peaministrikandidaatide debatil sai kõige enam sõna Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas. Osalejatest kõige vähem sai sõna sekka öelda aga Eesti 200 esimees Kristina Kallas.

Audioprogramm http://voicie.me/ automaatanalüüsi kohaselt rääkis peaminister Ratas debati jooksul kokku 12 minutit ja 24 sekundit. Teisena sai enim sõna sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski (10 minutit ja 6 sekundit) ja kolmandada Reformierakonna esimees Kaja Kallas (9 minutit ja 59 sekundit).

Järgnesid juba Mart Helme EKREst (9 minutit ja 54 sekundit), Zyleixa Izmailova Rohelistest (9 minutit ja 40 sekundit), Helir-Valdor Seeder erakonnast Isamaa (9 minutit ja 4 sekundit) ja Kaul Nurm Vabaerakonnast (9 minutit ja 1 sekundit). Vähim sai oma mõtteavaldustega debatil esineda Eesti 200 juht Kristina Kallas, kes rääkis täpselt kaheksa minutit ehk pea neli ja pool minutit vähem kui peaminister Ratas.

Osalejatest pikima sõnavõtuga esines Roheliste esimees Zyleixa Izmailova, kes rääkis järjest ühe minuti ja 44 sekundit, ja lühimaga taas erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas, kelle pikim sõnavõtt kestis ühe minuti ja 11 sekundit.