ETV põhjendab laulupeoülekande järsku lõppu: produtsent otsustas lõpetada, sest ametliku osa järel oleks tekkinud eetrisse vaikus

 (212)
Täiendatud: 11.25!
ETV põhjendab laulupeoülekande järsku lõppu: produtsent otsustas lõpetada, sest ametliku osa järel oleks tekkinud eetrisse vaikus
Foto: Martin Dremljuga

Eesti Televisioon otsustas pühapäeval laulupeoülekande lõpetada kohe pärast ürituse ametliku osa lõppu, mis aga tekitas mõningast segadust, kuna laulmist laulukaare all jätkati ja ka kava järgi pidi programm eetris olema kella 21-ni.

ETV peatoimetaja Heidi Pruuli selgitas, et peo kulminatsioonis olid emotsioonid juba ülivõimsad, "viimase osa lood said juba ka korratud, seetõttu tegi laulupeoülekande produtsent Helen Valkna otsuse eetrist lahkuda. Varuaeg oli võimalikeks ülesõitudeks, kui kava peaks pikemaks venima," rääkis Pruuli.

ETV peatoimetaja selgitas, et rolli võis mängida ka see, et ametliku osa järel oli pikk paus ning laulmist jätkati ka alles tüki aja pärast. Ülekande jätkamisel oleks seega olnud tele-eetris mõnda aega vaikus.

"Loomulikult võib küsida, kui kaua eetris püsida, lauljad laulsid ka veel lavalt maha minnes, koju minnes, et kuhu see piir täpselt tõmmata on tunnetuslik," ütles Pruuli Delfile.

Pruuli hinnangul laulupeoülekanne õnnestus ja vastukaja on olnud positiivne.