Ettevõtjad: Eestis on väljastpoolt ELi tippjuhte palgata keeruline

 (7)
Tarmo Kriis
Foto: Terje Lepp, Eesti Päevaleht

Mitme Eesti ettevõtja hinnangul piirab riik kolmandatest riikidest tulevate isikute ettevõtlusvabadust, siseministeerium valmistab aga ette välismaalaste seaduse muudatusi, mis veelgi suurendavad ettevõtete välismaiste juhtide taustakontrolli.

Tööandjate keskliidu hinnangul on mitmetel ettevõtetel probleeme kolmandadest riikidest tipptegijate palkamisega ning arvestada tuleks ka seda, et väga paljud Euroopa riigid võitlevad konkurentsis selle nimel, et saada endale varakaid ja jõukaid välismaalasi residentideks, vahendasid ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat". "Eestil võiks olla täpselt samasugune poliitika, mis võimaldab just sellistel isikutel, kes Eestisse investeeriksid, siin töötada," rääkis Eesti Tööandjate Keskliidu juht Tarmo Kriis.

Skype Eesti juht Sten Tamkivi ütles samuti, et praegune välismaalaste seadus pigem peletab kui meelitab kolmandatest riikidest pärit töötajaid Eestisse. "Kui praegu on filosoofia selles, kuidas hoida võõrad väljas, siis see filosoofa tuleks ümber keerata sellele, kuidas meelitada siia inimesed, keda me tõesti tahame," sõnas Tamkivi ja lisas, et lähtuvalt sellest tuleks üle vaadata bürokraatia, konkreetsed seadusaktid ja konkreetsed nõuded.