Ettevaatust! Päästeamet hoitab võõrastesse kodudesse tungivate ja raha nõudvate libainspektorite eest

 (17)
Päästeameti auto
Päästeameti autoFoto: Ester Vaitmaa

Päästeametile on laekunud teateid, et liikvel on end tuleohutust kontrollivateks inspektoriteks nimetavad inimesed, kes kontrolli ettekäändel võõrastesse kodudesse soovivad siseneda. Tegelikkuses on tegu pettusega.

"Päästeametit nad ei esinda, vaid kasutavad ära päästeameti head nime raha küsimiseks," seisab päästeameti sotsiaalmeediasse postitatud avalduses.

Päästeamet juhtis tähelepanu, et kodudes elanikke ohutusalaselt nõustavad päästjad, inspektorid või muud päästeametnikud esitlevad end alati nimeliselt ja näitavad töötõendit või vabatahtliku päästja tunnistust. Päästeametnike poolt tehtavad kodunõustamised on eranditult alati tasuta.

Päästeameti inspektoritel on seljas vormiriietus ning nad liiguvad ringi reeglina punaste päästeameti embleemidega autodega.

"Juhul, kui siiski tekib kahtlus teid külastava isiku suhtes, tuleb alati küsida töötõendit ning libainspektoritest päästeametile või politseile kohe teada anda," teatas päästeamet.

Päästeamet palus, et lähedased informeeriks oma vanemaid sugulasi sellise pettuse võimalusest.

Ühtlasi lisas päästeamet sotsiaalmeediasse pildid, millelt on näha missugune näeb välja päästeameti inspektorite vormiriietus.