Ettevaatus ennekõike: Tallinna Kunstigümnaasium saatis palavikuga õpilased koju

 (77)
Õpilased. Pilt on illustreeriv.
Õpilased. Pilt on illustreeriv.Foto: Rauno Volmar

Möödunud nädalal avastati Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilasel koroonaviirus ning nakkuse leviku tõkestamiseks suleti kool kaheks nädalaks. Ettevaatusabinõuna otsustas Tallinna Kunstigümnaasium saata koju kõik haigusnähtudega õpilased.

Eile seisis kooliõde Kunstigümnaasiumi garderoobis ja mõõtis õpilaste temperatuuri. Koju saadeti nii haigusnähtudega - nagu köha ja nohu - kui ka palavikuga õpilased.

"See on ettevaatusabinõu, et viiruse levikut ära hoida. Õpilased, kes reisisid vaheajal koroona leviku piirkondades kooli ei tulnudki, vaid jäid koju nagu terviseamet soovitas. Eile saatsime koju õpilased, kellel olid küll haigusnähud, aga riskipiirkonnas reisinud ei ole. Ilmselt on neil muu haiguse sümptomid, aga igaks juhuks tasub ettevaatlik olla," ütles Kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults.

Ta lisas, et Kunstigümnaasiumi õpetajad, kelle lapsed õpivad Kristiine gümnaasiumis, otsustasid samuti igaks juhuks koju jääda. "Lihtsam on selliseid asju ennetada, kui pärast tagajärgedega tegeleda," ütles Sults.

Õpilased, kes peavad kodus olema, õppetööst Sultsi sõnul maha ei jää. "Õpetajad sisestavad õppimise e-kooli sel viisil, et lapsed saavad kodus õppetööga tegeleda. Juhul kui koolis on vähe õpilasi, siis võime teha tunniplaanis muudatusi ja erinevaid klasse omavahel liita," kinnitas ta eile kooli Facebooki lehel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!