Korraliseks ülesütlemiseks või poolte kokkuleppel töölepingu lõpetamiseks peab olema töötaja enda tahe, selleks ei saa töötajat sundida ega motiveerida lubadustega pakkuda sel juhul uut töölepingut uues ettevõttes.
Kui sellised lubadused siiski antakse, siis on töötajale mõistlik sõlmida eelnevalt uus tööleping ning alles seejärel anda korraline ülesütlemisavaldus või allkirjastada poolte kokkuleppel töölepingu lõpetamine.
Siinjuures pole vahet, kas Estonian Air läheb pankrotti või likvideeritakse, sest mõlemal juhul töötajad koondatakse.
Töötukassa: inimestel on õigus hüvitistele
Töötukassa avalike suhete juht Erko Vanatalu ütles, et juhul, kui töötajate töölepingud lõpetatakse tööandja tegevuse lõppemisel (likvideerimine), on töötajatel õigus koondamishüvitisele, kui nende töösuhe selle tööandja juures on kestnud vähemalt viis aastat.
Sellisel juhul maksab töötukassa töötajatele koondamihüvitist ühe kuu keskmise töötasu ulatuses. Üle kümne aastase staažiga töötajad saavad töötukassalt koondamishüvitist kahe kuu keskmise töötasu ulatuses. Koondamishüvitise taotlemiseks tuleb töötukassale avaldus esitada tööandjal viie kalendripäeva jooksul pärast töösuhete lõppemist.
Tööandja likvideerimise tõttu töölt vabastatud inimestel on õigus ka töötuskindlustushüvitisele, kui nad on töötukassas töötuna registreeritud ja neil on töötuskindlustusstaaži 12 kuud viimase 36 kuu jooksul. Töötuskindlustushüvitise taotlemiseks tuleb töötuks jäänud inimesel registreerida end töötukassas töötuna ja esitada avaldus töötuskindlustushüvitise taotlemiseks.