Estonial hukkunu isa: miks ei taheta tõde välja selgitada?

 (70)
Estonial hukkunu isa: miks ei taheta tõde välja selgitada?
Foto: Ilmar Saabas

Estonia katastroofis tütar Tiina kaotanud 71-aastane Kalev Beek ei tea siiani, kas tütar on elus, jäi merre või kadus salapärastel asjaoludel pärast päästmist.

Algul teatasid Punane Rist ja Eesti Raadio, et Tiina on päästetud ja on Rootsis haiglas, järgnesid salapärased telefonikõned, kus kord keegi sosistas torusse vaikselt “mina”, muidu aga valitses teises otsas vaikus, kirjutab Õhtuleht.

Beegi hinnangul on katastroofi asjaolude väljaselgitamisel tunda riikide tõrjuvat suhtumist nagu nõukogude ajal — öeldakse ette üks versioon ja hiljem hoitakse sellest jäigalt kinni, võtmata arvesse inimeste ütlusi ja uusi selgunud asjaolusid.

“Algul lubati Estonia suure suuga üles tõsta… miks seda ei tehtud?” küsib Kalev Beek, “miks ei taheta tõde päevavalgele tuua?”

Beegi arvates tuleks tuukrid uuesti saata Estoniale kas või ainult selleks, et lõpetada järjest uute vandenõuteooriate väljamõtlemine, kuid samas ei usu Kalev, et tema põlvkond huku kohta kunagi tõe teada saab: “Peab tulema uus põlvkond, et leida tõde merepõhjast kätte.”

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebiküljel