Ester Tuiksoo: poliitiku elukutse vajab selgroogu

 (134)
Ester Tuiksoo: poliitiku elukutse vajab selgroogu
Foto: Ilmar Saabas

Reformierakonnas poliitikukarjääri alustanud ja Rahvaliidu lagunemise järel Keskerakonnaga liitunud endine põllumajandusminister Ester Tuiksoo ütles intervjuus ETV saatele „Pealtnägija“, et poliitiku elukutse vajab tugevat närvi ja selgroogu.

„Kui ma olen läbi elanud ühe erakonna hävitamise, siis ma valdan väga palju informatsiooni,“ rääkis Tuiksoo. „Rahvaliit on vaieldamatult nõrgaks jäänud, ma ei saanud seal tegeleda enam edasi oma teemadega.“

Tuiksoo andis soovituse neile, kes tulevad poliitikasse: valmistage ennast ette! „See on paratamatult üks elukutse, kus tuleb olla väga tugeva närviga, tugeva selgrooga,“ sõnas Tuiksoo. „Ma ei saa ju valele alla anda.“

Süüdistusi ei oska kommenteerida

Tuiksoo, kes koos Rahvaliidu endise esimehe Villu Reiljaniga on kohtu all, väitis „Pealtnägijas“, et ta ei pea vajalikuks teemat üldse praegu kommenteerida.

Süüdistuste kohaselt võttis endine põllumajandusminister Ester Tuiksoo (45) altkäemaksu Toomas Annuselt. Kahtlused lasuvad tal ka ühe korteri tasuta kasutamises ja oma telefonikõnede pealkuulamise vältimiseks võõra mobiili kasutamises.

„Ma kasutasin lihtsalt erinevaid telefone, mu oma telefon oli tühjaks saanud,“ ütles Tuiksoo võõra telefoni kasutamise juhtumi kohta.

„Ma võin kinnitada, et ma pole mingisusgust korterit ilma rahata kelleltki tahtnud. Ma ei ole seda korterit kasutanud. Ma olen käinud seda vaatamas, mul olid võtmed taskus,“ kinnitas Tuiksoos. „Mul on tõendid olemas, kus ma elasin, mul on arved. Loomulikult ma ei elanud seal.“

Seotud lood:

"Vene kaart" on odav trikk

Keskerakonna juhti Edgar Savisaart puudutav skandaali kommenteerides ütles Tuiksoo, et skandaali näol on tegu odava trikiga, kus ühe erakonna vastu mängitakse välja "vene kaart".

Tuiksoo sõnul on Eestis jõude, kes loovad Rahvaliidust kui Keskerakonnast negatiivset kuvandit.