ERRi nõukogu esimees: Jaak Raie ei suutnud nõukoguga samas meeskonnas mängida

 (17)
Agu Uudelepp enne ERRi nõukogu istungit
Agu Uudelepp enne ERRi nõukogu istungitFoto: Ilmar Saabas

ERRi juhatuse esimehe Margus Allikmaa kirjale, kus ta viitab, et juhatuse liige Jaak Raie kutsuti tagasi, sest oli nõukogus liiga avameelne, vastab nõukogu esimees Agu Uudelepp, et nõukogu ja Jaak Raie jõudsid lihtsalt teineteisemõistmisest liiga kaugele.

Avaldame Uudelepa kirja muutmata kujul:

Head kolleegid!

Kasutan vabadust alustada kirja sellise pöördumisega, sest põgus tegutsemine AK-s ja pisut pikem töötamine raadiouudistes annavad vast selleks õigustust.

Eile õhtul oli nõukogus valus arutelu ja järgnes järsk otsus.
Margus Allikmaa on kõik olulisema oma pöördumises ära öelnud.
Nõukogu poolt nendiksin lihtsalt, et ühelgi konfliktil ei ole kunagi vaid üht poolt. Seetõttu muudaksin rõhuasetust.

Asi ei olnud selles, et Jaak Raie oleks jätnud kasutamata mitteütlemise vabaduse. Ka Hanno Tomberg kasutab tihtipeale võimalust öelda ja ning tegi seda mitu korda ja üsna kirglikult eilegi. Seda vabadust on leebemas vormis pruukinud ka Margus Allikmaa ja Joel Sarv.

Nõukogu esimehena rõhutasin eile, et neile ei ole mingeid pretensioone ja loodan siiralt, et nad ei kammitse edaspidigi oma mõtete vaba väljendamist.
Pigem oli asi selles, et meeskonnamängija Raie ning mitmed mängijad nõukogus ei suutnud kuidagi saada ühes meeskonnas mängijateks.
Meeskonnas võib olla erimeelsusi, aga need ei tohiks teatud piirist üle minna.

Jaak Raie ja nõukogu enamiku puhul jõuti poole aastaga teineteisemõistmisest liiga kaugele. Kui ühise piiri nägemine on mõlemal poolel liigkeeruliseks muutunud, tuleb otsida lahendusi. Eile kujunes lahenduseks Margus Allikmaa ettepanek Jaak Raie juba enne järgmist nõukogu koosolekut tagasi kutsuda.

Päikest
Agu Uudelepp