ERR varjab Kaalepi ametiauto hinda

 (46)
ERR varjab Kaalepi ametiauto hinda
Corbis/Scanpix

Rahvusringhääling (ERR) keeldub avaldamast oma juhatuse uue liikme Tiina Kaalepi ametiauto maksumust ja igakuiste liisingumaksete suurust, samas saab ERR suure osa oma rahast maksumaksja taskust.

„Te olete Tiina Kaalepi auto teemat juba käsitlenud ja selle juurde tagasipöördumine pole meie hinnangul põhjendatud,“ ütles Delfile ERR-i meediajuht Anneli Tõevere-Kaur.

Maksumaksjate liidu esimees Lasse Lehis ütles siiski Delfile, et avalik-õiguslik organisatsioon on avaliku teabe seaduse kohaselt kindlasti kohustatud sellist teavet andma. „See kehtib ka eraõiguslikele isikutele, kes täidavad avalikke ülesandeid, näiteks notaritele või liinivedusid teostavatele bussifirmadele või monopolidele nagu näiteks Tallinna Sadam."

Lehis rääkis, et maksumaksjate liit on samuti näiteks jõulupidude kulusid, ametnike preemiaid ja autode sõidupäevikuid puudutavaid teabenõudeid teinud, kuludokumente, käskkirju ja palgalehti nõudnud ja need ka alati saanud. „Välja arvatud kaitsepolitseist, kes viitab riigisaladusele.“