ERR saatis Sotši 15 inimest, ülekandekuludega kokku maksab see pool miljonit eurot

 (55)
Marko Kaljuveer.ERR-i sporditoimetus
Marko Kaljuveer on üks kuuest reporterist, kes talimängud televaatajani toobFoto: Vallo Kruuser

Eesti Rahvusringhääling (ERR) saatis Sotši 15 inimest, kellest kuus inimest teevad eetri-tööd teles ja kolm raadios. Eri valdkondade tehnikaspetsialiste on kohapeal kuus.

Võrdluseks olgu välja toodud, et Eesti olümpiakoondises on 26 liiget. Eesti sportlased võistlevad kuuel spordialal.

Rahvusringhäälingu meediasuhete juht Anneli Tõevere-Kaur selgitas Delfile, et olümpia vahendamise kulud on summas 558 000 eurot. Kulud kokku hõlmavad raadiot ja televisiooni, lähetusi, ülekandeid ja olümpiaülekannete õigusi. Suurem osa sellest läheb ülekannete õigustele ja tehnilistele kuludele.

Tõevere-Kaur tõi välja, et tehnikat on kohapeal 1,4 tonni ehk väikese telestuudio jagu. ERRil on Sotšis videoosakond, heliosakond, side, videoserverid ja graafikamasinad.

Rahvusringhäälingu jälgijad saavad 7. veebruaril algavatest Sotši olümpiamängudest osa mitme kanali kaudu. Teleülekandeid vahendavad ETV ja ETV2, Vikerraadio keskendub peamiselt eestlaste võistlemisele, Raadio 4 kuulajatele kõlab "Olümpiapäevik".

Tõevere-Kaur tõi välja, et internetis saab kõiki ülekandeid otse-eetris jälgida aadressil otse.err.ee. Mobiiltelefonis on võimalik ülekandeid, intervjuusid ja võistluste tipphetki lisaks otsevaatamisele ka järelvaadata.

Teleülekandeid tuleb kokku ligi 200 tundi

Olümpiamängude avatseremooniat näitab ETV 7. veebruaril algusega kell 17.50, "Aktuaalse kaamera" põhisaate ajaks võtab suursündmuse näitamise üle ETV2.

Seotud lood:

Teleülekandeid tuleb kokku ligi 200 tundi, mida kohapealt vahendavad Marko Kaljuveer, Lembitu Kuuse, Tarmo Tiisler, Anu Säärits, Helar Osila ja Kristjan Kalkun.

Lisaks kaasatakse asjatundlike kommentaatoritena Tallinnast kaastööd tegema Ago Markvardt, Aare Tamme, Indrek Schwede, Freddy Tomingas, Mats Piho, Margus Ader, Olle Sildre, Riho Laast-Laas, Mart Markus jt.

Vikerraadiost on olümpiat kohapeal kajastamas reporterid Taavi Libe ja Joosep Susi.

Juba 18. korda Vikerraadios eetrisse jõudev "Olümpiaraadio" keskendub eestlaste võistlemisele Sotšis, kuid lisaks spordile huvitutakse paljudest muudestki teemadest, mis nii suure sündmuse puhul tähelepanu keskmesse kerkivad.

Eetris on näiteks rubriik "Vene hing", olümpiateemalised autorikolumnid, kultuuri-, muusika- ja looduslõigud. Madis Kimmel teeb ülevaate vene popmuusikast, Alvar Tiisler klassikalisest muusikast, Joosep Susi räägib vene kirjandusest, Taavi Libe filmist. Faunat asub tutvustama Aleksei Turovski ja floorat Urmas Laansoo.

Traditsiooniliselt on "Olümpiaraadios" igapäevane mälumäng ja ennustusvõistlus. Igal olümpiapäeval kell 15.25 esitatakse küsimused, millele saab telefoni ja e-kirja teel vastata 45 minuti jooksul. Võitjatele jagatakse märtsis ilmuvaid Sotši olümpia raamatuid ja loositakse üllatusauhindu.

Raadio 4 eetris on igapäevased "Olümpiapäevikud", Tallinna stuudios vahendab võistlusi Ilja Ban, Sotšis on kohal Andrian Tšeremenin.

Raadio 2 pärastlõunakavas kõlab ülevaade värsketest olümpiasündmustest ERRi spordiportaali toimetajate vahendusel enne kella 16 uudiseid.