ERR-i reitingud: Reformierakond kindel liider, pensionireformiga pildil püsiva Isamaa madalseis siiski jätkub

 (224)
ERR-i reitingud: Reformierakond kindel liider, pensionireformiga pildil püsiva Isamaa madalseis siiski jätkub
Ekspress Meedia

Värsked populaarsusreitingud näitavad, et kevadiste riigikogu valimistega võrreldes on aga toetajaid juurde saanud Reformierakond, samas kui Isamaa on neid oluliselt kaotanud.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi kuulub riigikogu valimiseelistustes endiselt kindel esikoht Reformierakonnale, kelle poolt hääletaks 32 protsenti valimiseelistust omavatest valijatest, vahendab ERR Uudised.

Peaministripartei Keskerakonna toetus oli oktoobris 22 protsenti, teisele valitsusparteile EKRE-le annaks oma hääle 17 protsenti valijaist. EKRE toetus langes kuu varasemaga võrreldes kahe protsendipunkti võrra.

Muutunud pole sotsiaaldemokraatide toetus, mis on üheksa protsenti ja Isamaa reiting, mis on sarnaselt septembrile valimiskünnise lähedal ehk kuus protsenti.

Seotud lood:

Parlamendiväline Eesti 200 kogus aga oktoobris varasema viie asemel seitse protsenti toetust.

Rohelisi toetab kolm ja Vabaerakonda üks protsent valijatest. Elurikkuse Erakonna toetus jäi seekordses küsitluses alla ühe protsendi.

Kui vaadata erakondade toetustrendi kevadiste riigikogu valimiste järel, siis võib näha Reformierakonna toetuse tõusu ning Isamaa toetuse märkimisväärset langust.

Turu-uuringute AS küsitles 3. kuni 13. oktoobrini 1039 inimest, neist 521 näost-näkku ja 518 veebipaneelis.