ERR: ERSO konto vabastatakse aresti alt

 (5)
ERR: ERSO konto vabastatakse aresti alt
Foto: Taavi Arus

Maksuameti kinnitusel jõuti Eesti esindusorkestri ERSOga maksuvõla tasumise graafikus kokkuleppele ning pankadele on antud korraldus orkestri arvelduskonto aresti alt vabastada.

Maksuameti pressiesindaja Anne Osvet kinnitas ERRi uudisteportaalile, et alates tänasest on ERSO maksuvõla tasumine ajatatud ning maksegraafik koostatud.

Ta lisas, et pankadel on arvete aresti alt vabastamiseks seaduse järgi aega kuni kolm päeva.

Ka ERSO direktori kohusetäitjaks määratud Anneli Unt kinnitas Vikerraadio saates “Uudis+”, et maksuametiga jõuti kokkuleppele. “Maksuametiga on kõik korras /…/ maksuvõlg on ajatatud, ehk selle tagasimaksmine jaotatud pika perioodi peale, inimeste palgad saavad välja makstud. Mingisugust põhjust avalikuks paanikaks ei ole üleüldse olemas,” märkis Unt.

Esmaspäeval ütles Anneli Unt Delfile, et maksuamet on blokeerinud Eesti esindusorkestri ERSO arvelduskontod, kuna asutuse maksuvõlg ulatub pooleteise miljoni kroonini.

Rahandusministeeriumist öeldi teisipäeval Delfile, et maksuamet on blokeerinud ainult selle ERSO arve, kuhu laekub kontserttegevusest tulev raha. Riigieelarvet puudutavaid kontosid maksuamet sulgenud ei ole.