ERR: Endine äripartner: Juhan Aare müüs ministeeriumile pooliku filmi

 (63)
Juhan Aare
Foto: Jaan Olmaru

Rahvaliidu esimehe Juhan Aarega skandaalse kalafilmi tootmisel koostööd teinud režissöör väidab, et Aare valetas, kui kinnitas filmi eest maksnud põllumajandusministeeriumile, et see sai valmis.

Filmi- ja telerežissöör Peeter Brambat rääkis "Pealtnägijale", et 2007. aasta sügisel pöördus tema poole endine telenägu Juhan Aare, kelle firma Eesti Kultuurfilm oli saanud põllumajandusministeeriumilt tellimuse valmistada kalanduse strateegiat tutvustav film "Eesti Kuldkalakesed", vahendavad ERR Uudised.

"Pealtnägija" kinnitusel jäigi aga monteerimistöö pooltooresse faasi, sest 2008. aasta veebruaris oli viimane kord, kui Brambat Aaret näost-näkku nägi ning kuigi pikapeale laekus Aarelt 5000 krooni, ei vastanud Aare alates 2009. aasta maikuust enam ühelegi kõnele ega kirjale.

Väikefirma omanik oli valusat õppetundi juba unustamas, kui sel suvel sai Aarest Rahvaliidu esimees ning septembri alguses puhkes väidetavalt pooliku "Kuldkalakeste" filmi ümber skandaal.

Alles siis kuulis Brambat, kes ootab oma paarikümmet tuhandet juba üle 900 päeva, et Aare sai linateose eest ministeeriumilt 415 000 krooni juba kaks aastat tagasi kätte.