Ernits: nägin unes, et Rannar Vassiljevist saab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

 (34)
Ernits: nägin unes, et Rannar Vassiljevist saab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht
Tiit Blaat

Keskerakonna liige Peeter Ernits kahtlustab, et Kersti Kaljulaidi presidendiks valimise käigus lepiti kokku ka selles, et Rannar Vassiljevist saab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht.

"Nägin täna öösel unes, et Rannar Vassiljevist saab Hannes Rummu mantlipärija Euroopa komisjoni suursaadiku ehk esinduse juhi kohal. Põhjus on lihtne- Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi koht kuulub kirjutamata reeglite järgi sotsidele, sama moodi nagu Euroopa kontrollikoja liikme koht IRL-le," kirjutas Ernits Facebookis.

"Presidendi kiirkorras tegemisel nõudsid IRL-ikad Juhanile kohta, sotsid aga Rannarile. Pärast seda kui kumbki sai oma sotside juht Jevgeni Ossinovski leebus ootamatult. Enam ei olnud tal Partsu vastu midagi.
Euroopa suursaadiku koht on palju kobedam kui Eesti Energia nõukogu liikme koht, kuhu Rannar vahepeal pandi ,lükates sealt tubli spetsialisti minema."

"Kevadel sosistati Toompeal, et Juhan Partsu kontrollikotta saatmise hinnaks on kolmele tublile sotsile- Vassiljevile, Rüütlile ja Merile väärika töökoha leidmine," lisas Ernits.

Teised kaks Ernitsa postituses mainitud sotsiaaldemokraati on Karel Rüütli ja Mart Meri.