Ernits: Edgar Savisaarel oli täiesti tavaline külmetushaigus

 (36)
Edgar Savisaar
Edgar SavisaarFoto: Priit Simson

Vahetult pärast korruptsioonikuritegudes süüdistuse saamist teatas Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar sotsiaalmeedia vahendusel oma halvenenud tervisest. Savisaarel pühapäeval külas käinud Peeter Ernitsa sõnul oli Savisaarel täiesti tavaline külmetushaigus, millest ta tänaseks peaks juba taastunud olema.

Pärast novembri alguses toimunud võimuvahetust Keskerakonnas taandus Savisaar mõneks ajaks Hundisilmale: kohtus toetajatega ning jagas sotsiaalmeedias pilte taastumisest ja edusammudest tervise rindel.

Väideti, et Savisaar sai vastasleerile kaotusest innustust enda käsile võtmiseks ning enda tegemiste eksponeerimiseks. Savisaare toetajad kartsid, et Savisaar võib liigse pingutusega endale liiga teha, vastasleeris kergitati Savisaare enesenäitamisele kulmu.

Näiteks 10. novembril avaldas Savisaar Facebookis pildi treeningust, kirjutades "Nii käib see nüüd iga päev!".

24. novembril postitas Savisaar pildi oma edusammudest Helsingis, kus astus mõned sammud kahel jalal.

Seotud lood:

29. novembril esitati Edgar Savisaarele süüdistus korruptsioonikuritegudes. Pärast seda uudist valitses Savisaare Facebooki lehel ajutine vaikus. Üha enam hakati rääkima Savisaare tervislikust seisundist.

Meenutati sõnu aastaid Savisaarele nõu andnud Põhja-Tallinna linnosa vanemalt Raimond Kaljulaidilt, kes oli üks esimesi, kes ütles otse välja, et Keskerakonna endine esimees ei pruugi kehva tervise tõttu võimalikke kohtuistungeid vastu pidada. "Mina ei ole arst. Inimese tervis on tema isiklik asi. Nii palju aga ütlen, et kui riigiprokuratuur valmistub Savisaare üle kohut pidama, siis mina küll ei näe Edgar Savisaart pikki päevi ja nädalaid kohtupingis. Ma ei ole kindel, et tema üle kohut mõista on tegelikult praktiliselt võimalik," rääkis Kaljulaid.

Ka juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus tunnistas "Pealtnägijale" antud intervjuus, et on mõelnud ka sellele, kui Savisaar tervisega peaks midagi tõsisemat juhtuma. Tema sõnul tuleb arvestada kindlasti ka sellega, et Eesti rahvas saaks teada, mis tegelikult ikka juhtus.

Pühapäeval, 5. detsembril kirjutas Edgar Savisaar Facebookis, et on juba nädal aega olnud haigena voodis:

Savisaare tervisliku seisundi halvenemist on seostatud ka tema kaitsetaktikaga. Keskerakonna parlamendisaadik ja Savisaare toetaja Peeter Ernits lükkas kuuldused tõsisest haigusest ümber ja täpsustas Delfile, et on Savisaarega kohtunud, viimati pühapäeval Hundisilmal. "Tal on kõige tavalisem külmetushaigus," kinnitas Ernits.

"Vahepeal oli tal külmetus, palavik oli üsna kõrge eelmise nädala keskel, aga muidu on täitsa kabe," kirjeldas Ernits, lisades, et Savisaar on praegusel gripihooajal üks paljudest haigestujatest. Ernitsa sõnul on Savisaarel palavik nüüdseks taandunud.

Ernits ei lükka tagasi, et Savisaar on viimasel ajal palju pingutanud oma tervise nimel, lisaks on oma jälje jätnud stress ja pinged, mis on seotud süüdistusega. "Aga igasugused spekulatsioonid, et raske haigus, on alusetud," kinnitas Ernits.

Savisaare süüdistus

Riigiprokuratuur esitas kriminaalmenetluse raames süüdistuse kuritegude toimepanemises Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele, kelle suhtes kehtib kohtumäärus ametist kõrvaldamise kohta, MTÜ-le Eesti Keskerakond, endisele Tallinna linnavalitsuse nõunikule, volikogu esimees Kalev Kallole ning viiele ettevõtjale.

Kogutud tõendite alusel on Tallinna linnapeale, Edgar Savisaarele esitatud süüdistus korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.