ERM sai enda hoida osa tuntud mälu-uurija Endel Tulvingu arhiivist

 (2)
ENDEL TULVING
Endel TulvingFoto: Priit Simson

Täna jõudis Eestisse tähtis osa meie kultuuripärandist - Eesti rahva muuseumisse saabus hoiule osa maailma ühe tunnustatuma mälu-uurija, Toronto ülikooli emeriitprofessor Endel Tulvingu arhiivist.

Saadetis sisaldab maailmatasemel teadusartikleid, konverentside ettekandeid, teaduslikke märkmeid, kirjavahetust maailma teiste teadlastega ja ka fotosid - see on ühe tuntuma Eesti päritolu teadlase poole sajandi pikkune teaduskarjäär, vahendas ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Tulvingu arhiiv ei ole oluline ainult Eestile, vaid see on oluline kõigile maailma teadlastele, kes tegelevad mälu uurimisega.Tulving on olnud kindlasti kümne tsiteerituma psühholoogi ja mälu-uurija hulgas maailmas ja see arhiiv pakub väga suurt huvi," selgitas ERMi peavarahoidja Riina Reinvelt.

1927. aastal sündinud Endel Tulvingu koolitee algas Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumis. Teine maailmasõda viis ta Eestist ära ning 1965. aastal nimetati Tulving Toronto ülikooli korraliseks psühholoogiaprofessoriks. Tulving on tuntud kui episoodilise mälu avastaja ja uurija.