ERM-i vana näitusemaja seisab poliitiliste erimeelsuste tõttu kolmandat talve tühjana

 (30)
ERM-i vana näitusemaja seisab poliitiliste erimeelsuste tõttu kolmandat talve tühjana
ERM

Eesti Rahva Muuseumi endine näitusehoone Tartus seisab kolmandat talve tühjana ja ootab valitsust, mis oleks võimeline maja saatuses kokkuleppele jõudma. Senikaua peab maksumaksja tühja hoonet ilmaasjata kütma, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Juba kolmas riigihaldusminister tunnistab, et ei suuda Eesti Rahva Muuseumi (ERM) endise näitusemaja saatust otsustada. Poliitilises patiseisus järeleandmisi ei tehta ning maksumaksja kütab juba kolmandat talve tühja maja.

Nii-siis lõppeb ka kolmas talv ERM-i vana näitusehoone jaoks üksinduses. Aga lisaks sellele, et maksumaksja peab hoonet ilmaasjata kütma, ei saa sest rõõmu ei korporandid ega pensionärid. Ning kui Sakalal on samas kõrval endalgi kena maja, siis Kodukotuse Staadioni tänava hoone üha laguneb.

Tartu abilinnapea Monica Rand ütleb seepeale, et Kodukotus saab linnalt tegevustoetust ja ei pea linna pinnal tegutsema. Siiski kaalub linn seltsitegevusteks endise näitusehoone kõrval ka teisi kohti, kuid ühtegi aadressi või ajaraami ta tööversioonidele viidates välja ei ütle.

Refereeritud artikli täistekst ERR-is.