ERJK nõuab kuuelt üksikkandidaadilt sunniraha kohtutäituri abil

 (6)
Kaarel Tarand
Kaarel TarandFoto: Ilmar Saabas

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) määras sunniraha kuuele kohalike omavalitsuste valimistel osalenud üksikkandidaadile, raha nõuavad sisse kohtutäiturid.

ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles BNS-ile, et komisjon määras 320 euro suuruse sunniraha Meelis Kaldalule, Ilmar Ibragimovile, Harri Kirdile, Lembit Langellile, Veiko Rämmelile ja Joeri Wiersmale. Sunniraha nõuavad sisse kohtutäiturid.

Jaanuaris tegi komisjon sunniraha hoiatuse kümnele üksikkandidaadile. Tarandi sõnul on neli üksikkandidaati seega oma dokumendid korda saanud.

Ka on komisjon teinud hoiatuse kolmele valimisliidule. Tarandi sõnul ei ole Maardu Valimisliit täitnud ERJK ettekirjutust viia aruanne kooskõlla seadusega, valimisliidul Parem Koeru on valesti arvele võetud ja tagastamata üks keelatud annetus suhetest trükikojaga ning Paldiski valimisliidu Põhjasadam eest on maksnud arveid firma.

Jaanuari alguses tegi komisjon ettekirjutuse kuuele valmisliidule ja 19 üksikkandidaadile, kellel detsembri lõpu seisuga oli esitamata valimiskampaania aruanne.

Kohalike omavalitsuste valimistel seadis oma nimekirja üles 297 valimisliitu, üksikkandidaate osales valmistel kokku 101.