Ideon: Trumpi poliitika alus oli ju see, et viirus pole mingi teema – teeme teste, saame hakkama. Mingil ajal jätkas Pence viirusega tegelemist. Viimasel ajal on Trump jälle rohkem sõna võtma hakanud.
Kuigi pressikonverentsidel teda enam näha pole.
Kressa: ise loobus pressikonverentsidest, aga nüüd plaanib uuesti alustada, kuna teatud piirkondades on olukord viirusega jälle halvemaks läinud. Olen üllatunud, et Trump viirusele totaalset sõda ei kuulutanud, et näidata, kuidas ta oma pensioniealistest kodanikest hoolib.
Ideon: Minus tekitab küsimust, et kuidas on Ameerika asja nii kaugele on lasknud? Neil on ju äärmiselt arenenud tervishoid, kõikide võimaluste poolest on nad maailma tipus. Aga nakatunute hulk iga päevaga lõhub rekordeid. Surmade arv pole ka tagasihoidlik.
Kressa: Ei saa ka öelda, et näe – parempopulistid ongi saamatud. Poola, Ungari või meie paremkonservatiivid on väga adekvaatselt saanud koroonaviirusega hakkama, mitte pead liiva alla peitnud.
Millest kujuneb nende valimiste põhiküsimus?
Ideon: Majandus, mitte kultuurisõda.
Kressa: Kultuurisõda on inimeste asi, kes veedavad väga palju aega internetis.
Ideon: Selline vastandumine on koguaeg olnud. Redneck’id, valgenahalised sinikraed. Versus ida- ja läänerannikute ülikoolide eliit. Mustanahalised ja värvilised. USA on suur rahvaste katel, aga mitte nii hästi segunenud. Erinevad valijagrupid on täiesti olemas. Kardan, et valimiste ajaks pole ka majanduskriisist pooltki mitte näinud.
Kressa: Kultuurisõja lahingut oleks Trumpil mugav olnud jätkata, kui majandus poleks alla keeranud. Või kui vasakpoolne Bernie Sanders või mõni mustanahaline oleks vastas olnud. Bideni puhul ei tööta kultuurisõja asi hästi, kuna vanemaealised valijad mäletavad teda juba aastakümneid ja teavad, mis on ta vaated.