ERISAADE | Terviseameti juht Üllar Lanno võitlusest koroonapuhanguga: peaksime Soomest eeskuju võtma

 (201)
Eriti murettekitav on olukord Lasnamäel
Üllar Lanno
Üllar LannoFoto: Ilmar Saabas

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno räägib, et vähemasti haiglakohtade osas pole kõige negatiivsem stsenaarium praeguseks täitunud, aga see ei tähenda, et oleks põhjust rõõmustamiseks. Vastupidi, viirus levib laialdaselt üle Eesti.

Erisaates kirjeldab Lanno, kuidas piirkonniti praegu olukord ning kõneleb seisust haiglakohtadega. Varasemalt arvasid eksperdid, et jõulude ja aastavahetuse paiku on haiglas 600-800 inimest, õnneks on number praeguse seisuga väiksem. Ei tasu siiski unustada, et aina enam lisandub haigeid hooldekodudes.

Lanno toob statistika kohta välja, et igapäevaselt tulevad pooled juhtumid Tallinnast. "Neist omakorda 40 protsenti Lasnamäelt, selge, et väga suur arv. Seal on rahvaarv 116 000 inimest, peaaegu võrreldav Tartuga. Kui Tartus lisandub päevas 17 nakatunut, siis Lasnamäel viimastel andmetel 126," toob ta võrdluse ja räägib ka tagamaadest, mis võivad pealinnas nakatumist kasvatada.

Erisaates on pikemalt juttu ka vaktsineerimisest ning sellestki, mil võiks rangeid piiranguid leevendada. Lanno toob välja just Soome hea seisu - seal on puhang rohkem kontrolli all.

Pikemalt juba saates!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!