ERISAADE | Tallinna kooli direktor gümnaasiumi koduõppele suunamisest: aga kus on muud meetmed?


Lõpukirjandi kirjutamine 21. koolis
Kevadine lõpukirjandi kirjutamine Tallinna 21. koolis.Foto: Jaanus Lensment

Tallinna 21. kooli direktor Meelis Kond leiab, et otsusega suunata koroonaviiruse leviku piiramiseks tänasest distantsõppele Tallinna, Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumiklassid võiks kaasas käia ka muid meetmeid.

"Vastandlikud tunded. Ühelt poolt see samm oleks pidanud olema isegi varem. Teisalt, kui vaatame meedet kompleksis teiste meetmetega, siis ta jääb selliseks naljakalt üksikuks. Samal ajal ju huvikoolid, trennid, spaad, kuhu seesama gümnasist saab ilusti maanduda ükskõik mis ajal, need kõik on ju lahti. Sellist esmapilgul süsteemset lähenemist meetmetele ei paista," rääkis Kond.

Tema sõnul küsivad koduõppe pärast nurisevad gümnasistid sama. "Ka õpilased on sama asjaolu nimetanud - kui muu elu toimub suht aktiivselt edasi, siis on küsimus, miks just nemad (said piirangu osaliseks - toim)."

Kond tõi saates näite Helsingist, kus koroonapiirangute komplekt on oluliselt laiem. "Seal ei ole ju kool eraldi, seal on ka muud meetmed kõrval. Aga mis meetmed meil kõrval on? Mask oli see teine meede, kui nüüd utreeritult läheneda. Või vähendatud inimeste arv teatris ja kinosaalis. Aga Soomes on Helsingi piirkond vastu võtnud otsuse kõik need asjad kompleksselt vaadata läbi. Kui potis suppi keedad, siis ei saa ühes poti otsas teha üht asja, teises teist. Need peaksid koos mõjuma, kui võtta loogikat mängu. Siin ei pea olema epidemioloog, kes ainukesena [on] au ja mõistus ja südametunnistus, vaid loogikat rohkem kasutama. Ses mõttes see koolimeede on natuke poolik meede."

Kuula saatest, kuidas on senine kooliaasta läinud, milliseid samme on tulnud koroonaviiruse tõttu astuda, kuidas on reageeritud haigusjuhtumitele ja kuidas õpetajad-õpilased keerulisel ajal hakkama saavad!

Kuula ja asu Erisaate jälgijaks:
Spotify | Apple Podcasts | Soundcloud

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!