ERISAADE | "Täiuslik torm": kes pidanuks viiruse valla päästnud Saaremaa võrkpallilahingule "ei" ütlema?

 (102)

Rain Pruul Eesti Ekspressist ja Joosep Tiks Eesti Päevalehest leiavad, et koroonaviiruse Eestis valla päästnud Saaremaa võrkpallimängude toimumine oli pisiku totaalse alahindamise tulemus nii korraldajate, kohalike kui ka Eesti tervisevaldkonna vastutajate poolt. Kuula või vaata saadet!

Tänane Eesti Ekspress kirjeldas mitmepäevase uurimise tulemusena, kuidas suure tõenäosusega on märtsi algul toimunud nädalavahetus - Milano võrkpallurite osavõtul toimunud kaks võrkpallimatši ja järgnenud mullifestival - suurema osa Saaremaal leitud nakatunute, aga ka näiteks Harjumaa leidude algpunkt.

"See oli nagu täiuslik torm," tõdes artikli üks autoreid Rain Pruul. "Võrkpallimängul nakatusid kohalikud palju. Seda ütlevad ka arstid, et enamik Saaremaa 57 nakatunust (esmaspäevase seisuga) on seotud selle võrkpallimänguga. Sealt edasi arvatavasti mõned inimesed, sealhulgas Hannes Sepp (Saaremaa võrkpalliklubi tegevjuht) ja tema abikaasa, kes üritust korraldas, liikusid edasi heategevuslikule õhtusöögile ja mullifestivalile. See oli selline maitsmisüritus, kus inimesed proovisid jooke, sõid oma näppudega, olid külg külje kõrval, läksid üksteisele lähemale, rääkisid kõvemini... Noh, teate, kui inimesed kõva häälega räägivad, kuigi te seda ei näe, lendab ka ühtteist näkku vestluspartnerile. Tegid ühesõnaga kõike, mida praegu öeldakse, et ära tee..."

Seotud lood:

"Võrkpallimängul nakatusid kohalikud. Mullifestil need, kes olid Saaremaale tulnud nädalavahetusel, tutvustasid oma tooteid, läksid tagasi mandrile, vedasid haiguse laiali. Ma väidan, see pole küll kuidagi tõestatud, et päris suur osa nendest, kes on nakkuse saanud Harjumaal, on tegelikult selle nakkuse saanud Saaremaalt."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!