ERISAADE | Sure sina täna ja mina homme? Riina Raudne räägib eetilistest valikutest pandeemia ajal

 (103)

Kelle elu on koroonakriisis väärtuslikum?

Näiteks - kui on üks hingamisaparaat, aga kaks patsienti. Keda siis ravida? Ega see valik ole samas kategoorias, kui me ütleme, et ühiskonna jaoks tervikuna on mõnede haruldaste haiguste ravi liiga kallis ja haigekassa ei maksa?

Ja vahest peakski ühiskond jõhkralt edasi minema, sulgedes haavatavad rühmad luku taha ja lastes teistel vabalt elada?

Rahvatervise alal doktorikraadi kaitsnud Riina Raudne selgitab Krister Parisele epideemiaga tekkivaid eetilisi tagamaid. Näiteks - mida hakata üldse peale teadmisega, et pärast masstestimist teab üks osa elanikkonnast, et on (vist) immuunne. Ja teine osa on - justkui ohtlik?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!