„Kui rääkida isikukaitsevahenditest, siis meil on seis rahuldav. Meil tuleb tarneid. Loomulikult on üllatuslik see, et need, kes on tavapärastelt tarninud, nende võimalused on ammendunud. See tähendab, et peame otsima täiesti uusi tarnijaid, tootjaid. Seal peame selgeks tegema, kas nad on tõsiselt võetavad, kas toodang on õige kvaliteediga, kas on CE märgistus olemas, kas on sertifikaadid. See võtab aega, aga tegeleme isikukaitsevahenditega 24/7.“
„Meil on paremaid päevi, kus tuleb 10 ja 20 tuhande kaupa maske. Aga on neid päevi, kui kaitseprille tuleb 20. Aga iga kogus on oluline praegu. Aga võin öelda, et ootame selle nädalal lõpus väga suurt tarnet, mis on pool miljonit respiraatorit ehk maske. Loodame, et need jõuavad kohale, vahendajad, eks on lubanud, suudavad seda Eestisse tarnida. Lepingud on olemas meil praegu tarneteks, oluline on oodata ära nüüd need päevad, et nad ka kohale jõuaks.“
PERH-i juht seletas ka seda, milline on seis ja poliitika seoses meditsiinipersonali enda testimisega viiruse suhtes.
„Meie testime oma personali. Aga me ei teinud laustestimist, vaid siis, kui inimesel tekkisid sümptomid ja infektsioonikontrolli üksus pidas seda vajalikuks, siis tegime testid. See oli võimalus, mis rahustas töötajaid ja ka juhtkonda. Kõige suurem oht on ju see, kui viirus hakkaks levima meie töötajate seas, sest siis oleks see ohtlik teistele töötajatele ja ka patsientidele.“
„Teeme teste kõikidele neile, kes tulevad erakorralise meditsiini osakonda, kel on vastavad sümptomid. Ja teistest haiglatest toodud patisentidele samuti. Neid teste teeb meie enda labor. Eile saabus täiendav kogus kitte laborisse, millega saame proove testida.“