ERISAADE | Heidi Hanso: Võtan mütsi maha Kuressaare haigla kommunikatsiooni ees

 (32)

„Ma ei tea, kes teeb Kuressaare haigla kommunikatsiooni, aga ma annaks talle aasta preemia. Hea infovahetus, praktiline ja igas olukorras ühtsust tõstev,“ ütleb Heidi Hanso.

Alates tänasest on Saaremaa osaliselt lahti nende jaoks, kel on Saaremaale sissekirjutus. „Eelkõige on see emotsionaalne vabanemine. Sadu ja sadu saarlasi, kes töötavad mandril, olid saarel lukus. „Olen saanud samuti sadu kirju, kus palutakse, kas saaksin meedias öelda, et Saaremaa võiks lahti minna,“ ütleb Hanso.

Mina isiklikult tunnetan isolatsiooni tõepoolest vähem, sest minu elukorraldus on ka tavaolukorras selline - pöörane talu, metsamoori elu ja sõit Tallinna vahet televõtetele.

Muhus ei ole olnud ühtegi koroona juhtumit. „Mina omakeskis mõtlen, et mis värk nende muhulastega on. Paar aastat tagasi seoses seataudiga tapeti kõik sead ära, ainukesed, kes ellu jäid, olid Muhu sead.“ Heidi Hanso kinnitab, et saarlased võtavad desinfitseerimise nõudeid väga tõsiselt. 90 protsenti saarlasi kannavad kindaid ja maske. „Kui mu enda ema ja isa käivad Pajuväravas, siis nad kannavad maske ja me pole kallistanud märtsi algusest saati.“

Seotud lood:

Enda covid-19 läbipõdemise kohta ütleb Heidi: „Koroona on salakaval haigus. Saan öelda, et olen terve ja pole köhinud neli päeva, kuigi nakatusin märtsi alguses mullipeol. Olen teinud kaks antibiootikumide kuuri. Koroona on selline, et kõik, mis sul sees on, tuleb pinnale.“ Heidi käis ka mandril tervise kontrollis ja taotles selleks ametliku loa, mis oli tegelikult kõigile saarlastele võimalik vastava näidustuse korral. „Enne mandrile minekut tehti teine covidi test, mis oli nüüd juba negatiivne. Mandrile mineku loa menetlemine võttis tubli tööpäeva. Sadamas kontrolliti üht ja teistpidi sõites väga põhjalikult. Siin polnud tegemist sugulaste abiga, nagu arvati sotsiaalmeedias.“

Kuula lähemalt podcastist, kuidas Heidi koroonasse haigestus ja tema haigus kulges, kuidas see tema lapsi puudutas, kuidas käis kontaktivaba kopsupildi andmine Kuressaare haiglas, kuidas sõjaväehaigla kohalolu ja terviseameti erinõuded tema turvatunnet mõjutasid.