ERISAADE | Eiki Berg: hoidke silma peal, et riik teie usaldust õigustaks!

 (66)

Oleme harjunud juba kuulama igapäevaseid juhiseid, „mida riik otsustab”. Kui kaugele võib sellega minna?

Oma tänases juhtkirjas ütlesime, et oleks vaja ikka naasta sinna, kus kuulatakse ka altpoolt tagasisidet. Tegelikult valitseb üle maailma mure, et riigivõim on muutunud liiga tugevaks ega pruugi enam pärast hoobasid käest anda. Ja samas muutuvad ka suhted riikide endi vahel.

Johann Skytte instituudi rahvusvaheliste suhete professor Eiki Berg - globaliseerumise ajastul tekkis korduvalt tunne, et oleme liikunud postmodernsesse aega, kus majandus ja kaubandus on kõik ning riik taandub. Olime me naiivsed? Ning kas Hiina mudel muutub pärast kriisist väljumist liigagi ahvatlevaks?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!