Eelmisel nädalal tulid kauplustele uued reeglid. Mõni kett tegeles sellega pärsi aktiivselt, kuid oli kauplusi, kuis polnud näha, et midagi oleks juhtunud. Nüüd on olukord natuke paremaks läinud. Kirjutasime ka peaministrile, et kui kett on ise hätta jäänud näiteks maskidega, siis riik ikka jälgiks seda omalt poolt.
Aga näiteks kaugsõidu autojuhid, kes sõidavad meil jätkuvalt näiteks Bergamo vahet ja teistesse kriisipiirkondadesse nagu Prantsusmaa ja Hispaania – nende testimise küsimus. Nad tulevad üle piiri, tahavad kiiresti testi saada, tänane süsteem, mis käis vaid perearsti kaudu ei töötanud.
Sellel teemal saatsitegi peaministrile kirja?
Tegelikult kirjutasime kolmel teemal. Akuutsed teemad, et kuidas viirust peatada ja esmaselt hoolitseda inimeste eest. Muuhulgas on meil kunstivaldkonnas inimesed, kes pole päris ühtlaselt maksnud tööjõumakse ja ei saa seega osa sellest palgahüvitisest. Et siis laiendada seda ringi, kes töötutoetuist ja tõsta selle määda. See pole pärsi kodanikupalk, aga kodanikupalga laadne, et paljud haavatud valdkonnad saaksid mingigi sissetuleku.
Teine punkt oli see, kuidas hakata majandusraskustest välja tulema. Selle kohta ütleme, et peame põhja enne ära nägema, et panna ravi peale.
Ja kolmas oli see, mida me kindlasti ei soovita teha. Need asja, kus vähendatakse sotsiaalset kaitset, töölepingu seadust ei soovita puutuda. Mõte on selles, et hoida ühiskond ühtsena.
Kuidas teile valitsuse esimene päästepakett tundub, läheb õigesse kohta?
Valitsus tegutseb nendes raamides, mis tal parasjagu käes on. Kui tal ei ole paremaid ideid, kui diislikütuse aktsiisi vähendamine, siis ta üritab selle ka ellu viia muidugi. Mina oleksin vältinud selle pensioniteema ümber uue ažiotaaži tekitamist, see on teema mis lõhestab, selle asemel et siduda. Oleks kasvõi opositsiooniga natuke rohkem nõu pidanud ja oleks tulnud sellise paketiga, mis läheb kiiresti ja ilma tülideta.