ERISAADE | 16-tunnise aruteluga koroonapiirangute laiendamiseni: kuidas ja miks valitsus just selliste otsusteni jõudis?

 (65)
Terviseameti pressikonverents 16.12
Tanel Kiik.Foto: Kiur Kaasik

Sotsiaalminister Tanel Kiik rääkis Delfi Erisaate podcastis, kuidas, milliste arutelude, vaidluste ja argumentide põhjal jõudis valitsus teisipäeval 16-tunnise koosoleku järel koroonapiirangute laiendamise otsusteni, millest täna hommikul teatati.

Valitsus teatas täna hommikul, et kehtestab ulatuslikud COVID-19 piirangud Harjumaale ja pikendab juba kehtivaid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid Ida-Virumaal. Muuhulgas toob otsus kaasa Harjumaal meelelahutusteenuste ning toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalide sulgemise, samuti spordiklubide, spaade ja veekeskuste sulgemise alates eelolevast esmaspäevast.

Kuula saadet:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!