Erakonnad kaebasid Postimehe peale

 (67)
Mart Kadastik
ETA FOTO

Enamik riigikogus esindatud erakondi saatis Schibsted Grupi juhatusele avaliku kirja, kus avaldatakse muret ajalehe Postimees Reformierakonna häälekandjaks muutumise pärast. Postimehe peatoimetaja Mart Kadastik on süüdistused ümber lükanud.

Eesti Päevalehes avaldatud Keskerakonna, Rahvaliidu, Isamaaliidu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Res Publica pöördumises seisab, et erakondadele teeb tõsist muret ajakirjanduses toimuv. “Eriti muudab meid tähelepanelikuks Postimehe aktiivne positsioon Eesti Reformierakonna poliitilise häälekandjana.”

Allakirjutanud erakonnad soovivad teada, kas Eesti Reformierakonna ideoloogia toetamine on Schibsted Grupi teadlik tegevus ja poliitika või ei sekku nõukogu Postimehe sisulisse tegevusse.

“Mainitud Postimehe tegevus on kestnud pikemat aega, kuid allakirjutanud erakondadele sai käesoleva pöördumise esitamise lõplikuks ajendiks Eesti poliitilistes ringkondades ja ka ajakirjanduses avaldatud informatsioon, mille järgi Postimehe vastutav väljaandja Mart Kadastik on nõustanud Eesti Reformierakonna esimeest,” seisab pöördumises.

Kadastik lükkab erakondade süüdistused ümber, kirjutab Postimees.

“Mõistan kõigi langustrendis olevate erakondade muret mõned kuud enne kohalikke valimisi, aga ajakirjanduse ründamine ei kasvata nende populaarsust,” märgib ta.