Erakondade reitinguis jätkub suvine stabiilsusperiood

 (53)
Erakondade reitinguis jätkub suvine stabiilsusperiood
Valijate eelistustes pole juunis suuri muutusi toimunud.

Viimase nädalaga ei muutunud ühegi erakonna toetus enam kui 0,8% võrra ning seega jäid toetusprotsendid nädal varasemaga võrreldes samale tasemele.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31%, Keskerakonda 24,8% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 17,4% valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,5%), Eesti 200 (7,9%) ning Isamaa (5,3%).

Seega eelistab koalitsioonierakondi kokku 47,5% ja opositsioonierakondi 39,5% vastanuist.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 25. maist 22. juunini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Seotud lood:

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat Eesti keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.