Erakondade reitingud: nädalaga suuri muutusi ei toimunud

 (19)
Erakondade reklaamid kohalike valimiste eel Tallinna tänavatel
Erakondade reklaamid valimiste eel Tallinna tänavail (pilt on illustratiivne).Foto: Fotokollaaž

Viimase nädalaga jäid muutused erakondade toetusprotsentides 0,5% piiresse ning seega ühegi erakonna reiting märkimisväärselt ei muutunud.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,3%, Keskerakonda 25,9% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16% valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,3%), Eesti 200 (8%) ning Isamaa (5,5%).

Seega toetab koalitsioonierakondi kokku 47,4% ja opositsioonierakondi 38,6% vastajaist.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. maist 1. juunini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Seotud lood:

Viimase nelja nädala koondtulemusele keskendumine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.