Erakond surub Savisaart saarlaste kandidaadiks parteijuhi kohale

 (56)
Erakond surub Savisaart saarlaste kandidaadiks parteijuhi kohale
Foto: Andres Putting

Keskerakonna juhtkond püüab partei Saaremaa piirkonna juhatusest mööda minnes ja erakonna liikmetelt ühekaupa allkirju kogudes sättida erakonna kongressile saarlaste poolt parteijuhi kandidaadiks Edgar Savisaart.

Läinud neljapäeval toimunud Keskerakonna Saaremaa piirkonna konverentsi varjutas seik, et enne konverentsi algust ja ka pärast selle lõppu üritasid kaks pealinnast saabunud Keskerakonna noortekogu liiget inimestelt koguda toetusallkirju Edgar Savisaare kandidatuuri seadmiseks erakonna esimehe kohale. Konverentsi korraldajaid ega ka kohaletulnuid sellest eelnevalt ei informeeritud, kirjutab Meie Maa.

Kuna tegu oli kooskõlastamata toiminguga, katkestas piirkonna esimees Kalle Laanet selle ja võttis noortelt allkirjade kogumise blanketi ära. “Eakamad inimese ei saanud üldse aru, mis toimub ja arvasid, et kõik on läbi räägitud. Ütlesin ka kohalviibinud erakonna endisele peasekretärile Priit Toobalile, et selline teguviis on äärmiselt ebaprofessionaalne ja nii need asjad ei käi,” rääkis Laanet Meie Maale.

Hea tava kohaselt esitavad erakonna esimehe ja juhtorganite liikmete kohale kandidaate piirkonna üldkoosolekud või konverentsid. Ettepaneku sealjuures teevad piirkondade juhatused.

“Paistab, et lugupeetud erakonna esimees kardab nii väga, et tema kandidatuuri ei esitata või tekib tal raskusi, kui mõni tene kandidaat kõrvale tuleb. Miks ta peaks muidu niimoodi rabelema,” märkis Laanet.
Kandidaatide esitamist erakonna juhtorganitesse hakkab Saaremaa piirkonna juhatus arutama juuli alguses. “Kaalume kas esitada üks või mitu kandidaati esimehe kohale, eeldatavasti kutsume nad ka piirkonna juhatusse oma positsioone kaitsma. Täna pole ju välja käidud ametlikult ühtki kandidaati, peale selle, et kuluaarides räägitakse Savisaare jätkamisest,” rääkis Laanet.

Ta lisas, et loomulikult võivad kandidaate esitada ka piirkonna liikmed, aga see ei käi nii, et kusagilt keskkontorist tulevad inimesed kohale ja kirjutavad ette kes ja kuidas. Sellisel juhul poleks piirkondadel juhatusi vajagi.

Laanet märkis, et tema andmetel on noortekogulased täna taas Saaremaal, et piirkonna liikmete allkirjad siiski kätte saada. “Esimehe korraldus on ikka nii vali. Arvatavasti hakatakse käima ukselt uksele, sest mina ei ole kuulnud, et Saaremaa keskerakondlasi oleks kusagile kokku kutsutud,” lisas ta.