EOK täitevkomitee liige Seeder: Neinar Seli võiks spordi maine huvides tagasi astuda

 (17)
Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor SeederFoto: Sven Arbet

Riigikogu ja EOK täitevkomite liige Helir-Valdor Seeder (IRL) leiab, et üleeile esimese astme kohtus süüdi mõistetud EOK juht Neinar Seli võiks tagasi astuda.

"EOK ja spordi maine huvides on, et Neinar Seli astuks tagasi või vähemalt peatab oma volitused presidendina kuni kohtuvaidluste lõpuni. Seadus sellist olukorda täpselt ei reguleeri, aga tegelik elu on mõnikord keerulisem, kui seadus ette näeb," ütles kommenteeris Seli Delfile

"Mind huvitavad Neinar Seli põhjendused, miks ta kohtuotsusest tulenevalt otsustas Tallinna Sadama nõukogust taanduda, aga samal ajal EOK presidendina jätkata," lisas Seeder.

Samas lisas ta, et EOK probleem ei ole Neinar Seli, vaid tervikliku riikliku spordipoliitika puudumine, eriti spordi rahastamisel. "See etteheide on eelkõige kultuuriministeeriumile. Küllap saab EOK organisatsiooniliste ja personaliküsimustega hakkama," leiab Seeder.

Eesti Päevaleht kirjutas, et Tallinna Sadama nõukogust taandunud Selil tuleb tasuda 17 000 euro suurune rahakaristus. Kohtunik Külli Iisop pani Eesti olümpiakomitee presidendile Neinar Selile kohtuotsuses süüks toimingupiirangu teadlikku rikkumist suures ulatuses.

Seotud lood:

Pärast istungit ütles Seli meediale, et tema jaoks on otsus suur üllatus ja ta kaebab selle edasi. „Meil on kombeks, et esimese astme kohus on esimese astme kohus. Kui on süüdimõistmine, siis toimub see ikkagi kolmes astmes ja loodan, et järgmistes astmetes on teistpidi,” rääkis ta.

Ta tunnistas, et süüdistuse toonud Tallinna Sadama nõukogu 2013. aasta 31. oktoobri koosolekul ei olnud ta teadlik korruptsioonivastase seaduse muudatusest, mis jõustus pool aastat varem aprillis.