Enn Eesmaa: Soomega nagelemist tuleks vältida

 (118)
Enn Eesmaa: Soomega nagelemist tuleks vältida
Enn EesmaaFoto: Tiit Blaat

90-ndate aastate keskel Eesti presidendi meedianõunikuna töötanud riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa sõnul on praeguse presidendi nõuniku Iivi Anna Masso sõnasõda Soome ajakirjandusega kahetsusväärne. „Veel pole ju ununenud Eesti välisministeeriumi etteheited Soome välisministri Erkki Tuomioja aadressil. Nüüd on Eesti riigipea nõunik aga kutsunud üles boikoteerima Soome rahvusringhäälingu YLE korrespondenti Eestis,“ rääkis pika teleajakirjaniku karjääri läbinud Eesmaa.

„Ütlen ausalt, et minu Kadriorus töötamise ajal oleks sellise faux pas teinud inimene järgmisel hommikul pidanud sellest majast lahkuma,“ lisas Eesmaa Keskerakonna teatel.

Rahvusvaheliste suhete jälgijale jääb Eesmaa sõnul praegu Eesti ametlikest ringkondadest antavatest signaalidest aga paratamatult mulje, et meie suurimaks välispoliitiliseks murekohaks on kujunenud Soome. „Ometi on just Soome tegelikult maa, mida eestlased kõige paremini mõistavad nii sugulaskeele, lähinaabruse kui ka tihedate kultuuri ja majandussuhete kaudu. Soome on Eesti peamine väliskaubanduspartner. Soome on ka välisriik, kus elab praegu kõige rohkem meie kaasmaalasi,“ loetles Eesmaa põhjuseid, miks Eestil tuleb Soomega suhteid eriliselt hoida.

„Eestil pole vaja vähimatki põhjust meie häid suhteid Soomega häirida. Eriti veel kujunenud julgeolekupoliitilises olukorras,“ rõhutas Eesmaa.