Endla teatri pealavastaja Tiit Palu lahkub ametist

 (6)
Endla teatri pealavastaja Tiit Palu lahkub ametist
Foto: Ilmar Saabas

Aasta lõpus lahkub ametist Endla teatri pealavastaja Tiit Palu. Lavale jääb tulemata lavastaja ettepanekul ka 17. detsembril Endla teatri Küünis aasta viimase uuslavastusena esietenduma pidanud Ene Mihkelsoni samanimelisel romaanil põhinev „Ahasveeruse uni“.

Palu sõnul võttis ta pika kaalumise järel vastu otsuse lavastusprotsessi pooleli jätta, kuna erinevatel põhjustel polnud hetkel võimalik jõuda Ene Mihkelsoni suurromaanile väärilise tulemuseni. Kuigi Endlas jääb töö lõpetamata, kavatseb lavastaja huvitava materjaliga tulevikus edasi töötada. Palu tänab truppi meeldiva koostöö eest ja soovib publikule häid elamusi teistest Endla lavastustest.

"Lahkumise põhjus on see, et kui ma tahan iseendaks jääda, siis pole muud võimalust," rääkis Tiit Palu ajalehes Sirp Tambet Kaugemale. "Võiksin lepingu kohaselt veel kolm aastat jätkata, aga ma ei taha käia tähtsa näoga ringi ja planeerida, kui see, mis toimub, ei vasta sellele, mida ma tegelikult tahaksin teha ja mis tegelikult võiks olla. Minu arvates peab Endla muutuma, aga praegu tundub, et seda lähemal ajal ei juhtu."