Endine Võru linnapea Anneli Viitkin liitus Keskerakonnaga

 (85)
Anneli Viitkin
FOTO: Vaiko Tigane

Endine Võru linnapea Anneli Viitkin lahkus Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ning liitus Eesti Keskerakonnaga. Viitkini sõnul on tal Keskerakonnas võimalik aktiivselt kaasa rääkida nii kohaliku kui riikliku tasandi poliitikas.

“Sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna vaated on teineteisele väga lähedased ning just seepärast ei pelga ma seda sammu astuda, saan edaspidigi oma valijatele antud lubaduste eest seista,” selgitas Viitkin. “Leian, et Keskerakonnas on mul võimalus senisest aktiivsemalt kaasa rääkida lisaks kohalikule tasandile ka riikliku tasandi poliitika kujundamises,” teatas Keskerakond.

“Väga oluliseks pean ka pidevat keskendumist maapiirkondadele ning eriti keskendumist omavalitsusi tugevdavale ja abistavale poliitikale,” lisas Viitkin.

“Mul on väga hea meel, et meiega on liitunud sümpaatne ning tugevate omavalitsuskogemustega inimene. Anneli Viitkin on tegev ka paljudes muudes organisatsioonides, mis pööravad tähelepanu Eesti tasakaalustatud regionaalsele arengule. Kindlasti on ta meie meeskonnale heaks täienduseks,” kommenteeris Viitkini liitumist Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

“Tahan, et inimkeskne maailmavaade jõuaks kõikjal Eestis sõnade tasemelt ka tegudeni, kavatsen selle nimel aktiivselt tööd teha,” lõpetas Viitkin.

Anneli Viitkin oli Võru linnapea aastatel 2009. aasta novembrist 2010. aasta märtsini ning on hetkel Võru Linnavolikogu liige. Anneli Viitkin kandideeris möödunud parlamendivalimistel Kagu-Eestis kogudes 1006 valija toetuse.