Eilseks oli veetase tõusnud neli, tänaseks seitse sentimeetrit. Hetkel on kriitilise piirini jäänud umbes 30 sentimeetrit, teatas Delfile Tartu linnavalitsuse teabeteenistus.

Emajõe veetase on praeguse aastaaja kohta erakordselt kõrge ning külmemate ilmade jätkudes võib see veelgi tõusta.

„Meile on esimeseks ohukohaks Supilinna tiigi linnapoolses osas olev kraav, mis hakkab tagurpidi töötama veekõrguse juures 32,15 meetrit üle merepinna ehk 2,54 meetrit üle Tartu vaatlusjaama nulli. Seda näitu jälgime väga täpselt,“ selgitas Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak.

Vana-Ihaste jõepoolsete alade üleujutust ei saa takistada, kuni seal pole välja ehitatud poldrisüsteemi alates kanalist kuni Luunja vallani, et välistada vee tagasijooksu luhalt.

Kõrget veetõusu põhjustasid lumesulamisveed ning sellele järgnenud lobjaka külmumine, mis ummistab jõge, kraave ja truupe.

Linnamajanduse osakond on sõlminud eelkokkulepped liivakottide muretsemiseks, millega vajadusel suletakse Supilinna kraavi ava.

“Kui külmi öid enam ei tule, siis ei ole olukord veel kriitiline, kuid madalamatel kohtadel elavad tartlased võiksid oma keldritel siiski pilku peal hoida,” soovitas Haak.